PËRMBLEDHJE

What happens when you ask the most powerful computer program, run by the most powerful computers, to follow, listen and predict human behavior? The program learns, becomes sentient and begins to behave like a human. When a master computer program, Echelon, takes over America's entire online system, our country is threatened to be brought to its knees. Hacking into DARPA, Echelon gains the ability to manipulate the weather, create earthquakes, and cause a level of destruction unlike anything the country could ever imagine. But how do you stop a computer program when it has control over any and every defense you have?

Fotot

Stormageddon

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kategoria 6: Dita e Shkatërrimit (2004)

  image
  Pas stuhisë së fuqisë së madhe shkatërruese, zhdukje të dyshimtë të dritave, që erdhën si reagim zinxhiri, njerëz mund të mbeten pa komunikim me pjesë tjetër të...
 • Parashikimi (2009)

  image
  Nicolas Cage, Rose Byrne. Një profesor dhe djali i tij, zbulojnë një letër me numra që parashikojnë një të ardhme të frikshme për tokën. I vendosur për të...
 • I vetmi (2001)

  image
  Jet Li, Carla Gugino, Delroy Lindo, Jason Statham. Jet Li në rolin e dyfishtë si një oficer policie në luftë për jetën e tij kundër një vrasësi sozi nga një...
 • Godzilla kundër Kongut (2021)

  image
  Kapitulli epik i rradhës vë përballë njëri-tjetrit dy nga ikonat më të mëdha në historinë e filmave, të frikshmin Godzilla dhe të fuqishmin Kong.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.