poster

LITTLE DRUMMER GIRL

LITTLE DRUMMER GIRL (1984)

Triller | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 6.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(4 Voto)

PËRMBLEDHJE

A Palestinian bomber has killed an Israeli diplomat and his family and the Israeli plot to neutralise him becomes convoluted as they select an American Actress (Charlie) to impersonate the Bomber's brother's girlfriend after the Israeli's capture and kill the brother. Charlie is placed into a world where she begins being an actress, then becomes a spy, then is trained by the Palestinians as a guerrilla and finally is sent to deliver a bomb. She is chronically confused by how far she is really supposed to go in her impersonations and how much of herself she must give up. From the book by John Le Carre

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Qiellgërvishtësi (2018)

  e hënë
  image
  Drejtuesi i Ekipit të Shpëtimit të FBI-së dhe veterani i luftës së Shteteve të Bashkuara, Will Sawyer, tani kujdeset për sigurinë e gradaçelave. Në një detyrë në...
 • Chyornaya Molniya (2009)

  e hënë
  image
  Moscow, 2004, and wealthy entrepreneur Kuptsov drills deep beneath the city, trying to reach a huge diamond vein. Aware that his ruthless drilling will destroy...
 • Robocop (1987)

  e hënë
  image
  Detroit - in the future - is crime ridden, and run by a massive company. The company have developed a huge crime fighting robot, which unfortunately develops a...
 • La rupture (1970)

  Sot
  image
  Helene Regnier's husband Charles, who is mentally ill, injures their son Michel in a rage. Charles moves back in with his wealthy and manipulative parents, who...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.