PËRMBLEDHJE

Twenty-something angst is a pimple on the face of destiny in Nigel Cole's romantic comedy. In a plot reminiscent of When Harry Met Sally..., Ashton Kutcher and Amanda Peet play the strangers who meet by joining the mile-high club, only to cross paths again (and again...) in a rollercoaster journey spanning seven years. Even when they're rubbing each other the wrong way, Kutcher and Peet create dazzling sparks. It's never more evident than in a restaurant scene played out in silence that's like a skit from a Laurel and Hardy film. This shared sense of mischief compensates for a lack of memorable dialogue, but also highlights the absence of any genuine obstacles in their relationship. Thankfully, Cole is adept at teasing out human insecurities with humour and sensitivity (as with his previous films Calendar Girls and Saving Grace), which, together with inspired casting, makes this a fling worth embarking on.

Fotot

Lot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, ALot Like Love, A

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Klubi i të çmendurve (2004)

  e hënë
  image
  Kur një vrasës serial shfaqet dhe ndërpret qejfin dhe argëtimin e pushuesve në resortin e një ishulli tropikal, është në dorën e stafit të klubit që ti japë fund...
 • Čitulja za Eskobara (2008)

  e hënë
  image
  A comic look at Serbian criminal milieu, shown as a bunch of rude and primitive members deeply involved in organized crime which have its roots in their school...
 • Komedia e një vrasësi (2007)

  e hënë
  image
  Ndërsa kurohej kundër alkoolizmit në Bregun Perëndimor, një njeri i suksesshëm i alkoolizuar bëhet shok i një gruaje shumë llafazane e cila mund ti vijë në ndihmë...
 • Gëzuar Ditën e Vdekjes (2017)

  e hënë
  image
  Një studente fillon të ripërjetojë ditën e vrasjes së saj, dhe e vetmja mënyrë për të ndalur horrorin është të zbulojë identitetin e vrasësit.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.