poster

Tortured

Tortured (2008)

Aksion, Krim, Triller | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada

Vlerësimi: 5.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.13/10
(8 Voto)

PËRMBLEDHJE

Jimmy, a business-like young man, enters a room where a man, the accountant for a shadowy drug lord, is shackled. Over the next week, Jimmy systematically tortures the accountant, demanding information about missing funds. The accountant denies any knowledge. In flashbacks to six months before, we see Jimmy's joining a group of the drug lord's enforcers, surviving brutal hazing, getting his first assignment, and keeping his cool. We also learn that Jimmy has another identity, friends in high places, and a girlfriend unhappy about both his work and his changing personality. Can Jimmy hold on to his humanity as he carries out increasingly nightmarish orders?

Fotot

Tortured

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Marinsi 3 (2013)

  Sot
  image
  M.Mizanin, N.McDonough. Një marins, kthehet në qytetin e lindjes dhe zbulon se motra e tij është rrëmbyer nga një organizatë kriminale. Ai fillon një mision të...
 • Zathura: Aventurë në Hapësirë (2005)

  Sot
  image
  Dy vëllezer që grinden gjithmonë me njëri-tjetrin do ta gjejnë veten në një hapësirë të mistershme e të errët dhe gjatë udhëtimit të tyre fantastik do të zënë...
 • Tor (2011)

  Sot
  image
  Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins. Pasi veprimet e tij rindezin një luftë shekullore, Thor, Zoti i bubullimës dëbohet nga Asgardi për të jetuar...
 • Ip Man 4 (2019)

  Sot
  image
  Mjeshtri i Kung Fu-së, Ip Man, shkon në Amerikë pasi nxënësi i tij ka shkaktuar trazira në komunitetin e arteve marciale duke pranuar që të mësojë edhe nxënës të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.