PËRMBLEDHJE

16 vjeçari Jork Hajes, udhëheqësi i trupës së zbulimit të Dragoit të Zjarrit, kthehet në kampin Rakhouta për kampin e tij të skautëve javën e fundit. Jorku është i vendosur ta bëjë këtë të fundit më të mirin. Fatkeqësisht, që nga fillimi gjërat nuk shkojnë ashtu siç ishte planifikuar për Jorkun pasi ai detyrohet të kalojë pjesën tjetër të javës duke u marrë me mangësitë, problemet dhe veprimet e anëtarëve të tij të papërvojë të trupës. Gjërat nuk ndihmohen nga paraqitja edhe një herë në kampin Rakhouta e rivalit të tij Miç Xhonas, lideri i trupës së skautëve që mban rekord Horned Ouls.

Fotot

KAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVEKAMPI I SKAUTËVE

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ikbali dhe Formula Sekrete (2015)

  image
  Ikbali është një djalë simpatik 13 vjeçar, me imagjinatë dhe argëtues, diçka e cila, sipas babait të tij, nuk mjafton për t'i siguruar dikujt sukses në botë. Por...
 • Marmaduke (2010)

  image
  Owen Wilson, Judy Greer, Lee Pace. Një familje shkon të jetojë në një lagje të re, bashkë me qenin e tyre, Marmaduke, një rrëmujaxhi i pandreqshëm që kudo futet...
 • Miku im dhe pasqyra magjike (2019)

  image
  Kjo është aventura e Fridos, një djalë i dashur por pak përtac. Një ditë të bukur ai gjen një pasqyrë magjike, me të cilën krijon kopjen e vetes së tij. Ai është...
 • Kopshti i baballarëve (2003)

  image
  Dy baballare të papunë vendosin të krijojnë nje biznes duke u kujdesur për femijet. Konkurenca e tyre me një tjeter institut parashkollor shkakton një sere...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.