poster

The Great Rupert

The Great Rupert (1950)

Familjar, Komedi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Irving Pichel
FilmBox Arthouse | 10.8.24 | 06:35

Vlerësimi: 6.4/10

PëRMBLEDHJE

A Christmas Wish is a heartwarming holiday classic about a New York family (led by Durante) who is down on their luck at Christmas time. Shortly before Christmas, they move into a ground floor apartment where Rupert the squirrel lives in the attic rafters. Just when it seems that the holiday will come and go without so much as a Christmas tree, Rupert acts as the family's guardian angel, not only saving Christmas, but changing their lives forever. The film is enlivened with the warmth and sweetness of an unforgettable love story between Terry Moore (of Mighty Joe Young) and Tom Drake (of Meet Me in St. Louis). Rupert the Squirrel (created using George Pal's Academy Award winning animation technique) will charm young and old alike. Jimmy Durante shines when he sings Jingle Bells and other well-loved Christmas carols in the evocative voice that made him one of America's recording legends.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ikbali dhe Formula Sekrete (2015)

  image
  Ikbali është një djalë simpatik 13 vjeçar, me imagjinatë dhe argëtues, diçka e cila, sipas babait të tij, nuk mjafton për t'i siguruar dikujt sukses në botë. Por...
 • Ditari i Gregut 2 (2011)

  image
  E mbani mend Gregun dhe miqë e tij? Ai rikthehet me një mision, i cili duket gati i pamundur: të gjej gjuhën e përbashkët me vëllain e tij të madh, ndryshe...
 • Marmaduke (2010)

  image
  Owen Wilson, Judy Greer, Lee Pace. Një familje shkon të jetojë në një lagje të re, bashkë me qenin e tyre, Marmaduke, një rrëmujaxhi i pandreqshëm që kudo futet...
 • Bethoven 6 Mundësia e madhe (2008)

  image
  Edi, i cili punon si një trainier qensh, papritur e gjen veten e tij të rrethuar nga qentë edhe në shtëpi... Një sërë aventurash do ta përfshijnë jetën e tij, që...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.