poster

Torino - Sampdoria

Serie A

Futboll | Itali

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion

EPISODI: 40

PËRMBLEDHJE

Serie A, also called Serie A TIM for sponsorship reasons, is a professional league competition for football clubs located at the top of the Italian football league system and the winner is awarded the Scudetto and the Coppa Campioni d'Italia.

Fotot

Serie A: Torino - Sampdoria

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • TFF 1. Lig

  image
  The TFF 1. Lig is the second level of the Turkish football league system. The league was founded in 2001 as the Turkish Second League Category A after the...
 • UEFA Europa Conference League

  image
  UEFA Evropska konferencijska liga je treće po snazi klupsko takmičenje koje organizuje UEFA, odmah posle Lige šampiona i Lige Evrope, a pobednik ovog takmičenja...
 • LaLiga

  image
  Primera ili popularno La Liga prva je španska fudbalska liga. Smatra se najboljom evropskom fudbalskom ligom sa čak 22 osvojene titule prvaka Evrope. Osnovana...
 • UEFA Champions League

  image
  Fudbalska liga šampiona — godišnje takmičenje fudbalskih klubova koje UEFA organizuje od 1992. Zamenilo je Kup evropskih šampiona, ili skraćeno Evropski kup,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.