Кога треба да се заврши работата, а влоговите се високи, Расти и неговите најдобри другари Руби и Ботасаур измислуваат и го унапредуваат својот начин за спасување од секаква неволја.
Кога мора да се заврши работата, а влоговите се високи, десетгодишниот Расти Шрафче, со својата најдобра другарка Руби, успева да се спаси од секоја неволја со своите изуми, рециклирајќи делови и предмети и правејќи најлуди и најдобри направи!

Се прикажува на каналите:

Pikaboo  Nicktoons  

Беше на каналите:

Bang Bang  Nick Jr.  Nickelodeon Commercial  

Следна епизода:

денес
23:50
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 23
денес
05:34
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 23
Утре
11:27
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 24
Утре
17:49
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 24
Утре
23:50
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 24
Утре
05:37
РУСТY РИВЕТС 1, Еп. 24
четврток
02:25
Тата-мата Расти 1, Еп. 4
Расти свира рок / Растијеви бомбастични балони
7.3.24
02:25
Тата-мата Расти 1, Еп. 5
Растијев зарон / Растијева велика невоља
14.3.24
02:25
Тата-мата Расти 1, Еп. 6
Расти означава место / Растијеви полудели Делови
Препораки
 • Патролни шепи (2013)

  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
 • Мицкеy Моусе Цлубхоусе (2006)

  image
  Интерактивна серија у којој се сусреќете са познатим ликовима Мицкеy Моусе екипе. Замишљена као едукацијски програм у којем се млади гледатељ сам потиче на...
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
 • Пингвините од Мадагаскар (2008)

  image
  Во серијата настапуваат пингвините од филмот Мадагаскар, а главниот лик е: Капетанот, кој ја предводи пингвинската војска, воедно им помага на своите војници да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.