poster

Intelligence

Intelligence (2005)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.2/10

Mary Spalding, the director of the Vancouver Organized Crime Unit, offers Jimmy Reardon, one of Vancouver's top organized crime bosses, immunity from prosecution in exchange for his role as a police informant.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.