Stephen Surjik

actor

Актерот:

 1. 1. The Kids in the Hall (1988), серија
  ...
  Prisoner
 2. ...
  Director

Режисер:

 1. 1. The Kids in the Hall (1988), серија
 2. 5. На југ (1994), серија
 3. 6. Монк (2002), серија
 4. 7. Џокер (2003), серија
 5. 9. Vidovitiot (2006), серија
 6. 12. До усијања (2008), серија
 7. 13. Складиште 13 (2009), серија
 8. 14. Слушач (2009), серија
 9. 16. Растрган (2010), серија
 10. 17. Стална мета (2011), серија
 11. 19. Мотел Бејтс (2013), серија
 12. 20. Дердевил (2015), серија
 13. 21. Џесика Џонс (2015), серија
 14. 22. The Romeo Section (2015), серија
 15. 24. Лук Кејџ (2016), серија
 16. 25. Шест (2017), серија
 17. 26. Надарени (2017), серија
 18. 28. Инстинкт (2018), серија
 19. 29. ФБИ (2018), серија
 20. 30. Вид (2019), серија
 21. 31. Вештац (2019), серија
 22. 34. Ричер (2022), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.