poster

Partizani i vogël Velo

Partizani i vogël Velo (1980)

Драма | Албанија
Режисер: Xhanfize Keko

рејтинг: 8.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

Слики

Partizani i vogël Velo

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Објавување на војна (2011)

  image
  Овој филм е инспириран од вистински настан, кој го доживеал директорот лично. Тоа е приказна која наликува на Ромео и Јулија, каде ликовите од својот безгрижен...
 • Јужњак (1945)

  image
  Сем Такер је берач памука. У потрази за бољим животом, за себе и своју породицу, одлучује да засади сопствено поље памука. Филм је 1946. године имао 3 номинације...
 • The Five Provocations (2018)

  image
  The Five Provocations is a performance driven, realist drama about four intertwined stories of love, loss and unexpected confrontations by women too provocative...
 • Pylli i lirisë (1976)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.