David Frazee

actor

Режисер:

 1. 1. Da Vinci's Inquest (1998), серија
 2. 2. Intelligence (2005), серија
 3. 3. Хеартланд (2007), серија
 4. 4. До усијања (2008), серија
 5. 6. Растрган (2010), серија
 6. 7. Континуум (2012), серија
 7. 9. Владавина (2013), серија
 8. 10. Викинзи (2013), серија
 9. 11. Мотив (2013), серија
 10. 12. Црно сироче (2013), серија
 11. 13. Опасна игра (2013), серија
 12. 15. The Romeo Section (2015), серија
 13. 16. Луцифер (2016), серија
 14. 17. Ван Хелсинг (2016), серија
 15. 19. Титани (2018), серија
 16. 20. Ледоломац (2020), серија
 17. 22. Chapelwaite (2021), серија
 18. 25. Били Кид (2022), серија
 19. 26. Reginald the Vampire (2022), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.