Серија која на потпуно нови начин обраѓује тему криминалистике. На почетку сваке епизоде, приказаќе се злочин и извршилац истог а касније ќе полицијски тим: детективка Енџи Флин (Кристин Лехман,"Тхе Киллинг"), детектив Оскар Вега (Луис Ферера, Старгате Универсе) и патолог Бети Роџерс (Лорен Холи, НЦИС) утврдити мотиве помоќу сакупљених доказа.

Беше на каналите:

RTL2  RTL  VOX  Crime&Investigation  

ПРЕПОРАКИ
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
 • Кардинал (2017)

  image
  Деградирани детектив Џон Кардинал враќен је на случај који му је упропастио репутацију кад се испостави да је све време био у праву. С младом партнерком Лисом...
 • Црна Листа (2013)

  image
  Након што је десетљеќима био на попису најтраженијих криминалаца, Раyмонд "Ред" Реддингтон (Јамес Спадер) предаје се ФБИ-у те им нуди своју Црну листу, попис...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.