poster

Mission Odyssey

Mission Odyssey (2002)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.8/10
(74 гласови)

Wagering against the goddess Athena that he can prevent Ulysses from reaching Ithaca, Poseidon sends the hero and his band of warriors where they must battle fantastic mythological creatures of might and magic.

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.