Surviving Disaster is unlike any other series on television as it may actually save a life. What's the best way to survive an earthquake, home invasion, plane hijacking, bioterrorism, hurricane or even a nuclear attack?

Беше на каналите:

EXP Shkence  Discovery Channel  

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.