рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(22 гласови)

After dedicating a lifetime to her husband and family, Alicia's world changes completely when she discovers a betrayal. Determined to rebuild her life, Alicia begins to fall in love with a much younger man.

Се прикажува на каналите:

HTV1  

Беше на каналите:

3 Plus  

Следна епизода:

денес
02:27
Ако ме оставиш, Еп. 80 ®
вторник
02:23
Ако ме оставиш, Еп. 81 ®
среда
02:30
Ако ме оставиш, Еп. 82 ®
14.12.23
02:54
Ако ме оставиш, Еп. 83
ПРЕПОРАКИ
 • Судбина (2014)

  image
  С једне стране је Кахраман (Озкан Дениз), син угледне породице Јорукхан, а с друге Елиф, сиромашна девојка која ради на пољу. На први поглед се чини да њих двоје...
 • Погрешан човек (2018)

  image
  Драмска прича о судбини самохране мајке болесног детета и човека који је злоупотребио њену младост. Пратимо причу мајке шеснаестогодишње тинејџерке, која мора да...
 • Azra (2018)

  image
  Приказната се врти околу една девојка по име Азра која студира во странство во Америка за да биде професионална готвачка како нејзиниот татко. Во авионот го...
 • Девојката со црвена марама (2011)

  image
  Прелепа Азије, бунтовни дух у малом граду, среќе несташног и згодног Илаја када он доживи несреќу на мото-тркама. Њихова љубав на први поглед се брзо развија у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.