рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(50 гласови)

Рејхан е селска девојка, скромна, љубезна и грижлива, која ветува дека ќе се омажи за син на стар семеен пријател на Хикмет, откако ќе ја открие завршната фаза на најтешката болест. Хикмет е загрижен дека ќе биде со богатството на своето семејство ако му се препушти на неговиот несериозен син и алчна сопруга чија единствена грижа е да го консолидира своето место меѓу високото општество во Истанбул. Синот Емир е бунтовник кој претпочита авантури и троши тешко заработени пари на неговиот татко отколку да работи во семеен бизнис. Тој се согласува на бракот, но се заколнува дека тоа ќе го направи животот на Реџан несреќен. Планираното станува тешко да се спроведе откако мрежата на околности оди во сосема спротивна насока.

Се прикажува на каналите:

OBN  Kanal5  

Следна епизода:

денес
14:30
Ветување 1, Еп. 456 ®
денес
20:00
Ветување 1, Еп. 457
денес
20:00
Ветување, премиера
денес
21:15
Ветување, продолжува
Утре
09:10
Ветување 1, Еп. 457 ®
Утре
14:30
Ветување 1, Еп. 457 ®
Утре
20:00
Ветување 1, Еп. 458
Утре
20:15
Ветување, премиера
Утре
21:15
Ветување, продолжува
четврток
09:10
Ветување 1, Еп. 458 ®
четврток
14:30
Ветување 1, Еп. 458 ®
четврток
20:00
Ветување, премиера
четврток
20:00
Ветување 1, Еп. 459
четврток
21:15
Ветување, продолжува
петок
09:10
Ветување 1, Еп. 459 ®
петок
14:30
Ветување 1, Еп. 459 ®
петок
20:00
Ветување, премиера
петок
20:00
Ветување 1, Еп. 460
петок
21:15
Ветување, продолжува
ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Горка земја (2018)

  денес
  image
  "Горка земља“ је прича о легендарној љубави која почиње у Истанбулу током 1970-их и наставља се у плодним земљама Цукурове у јужној Турској кроз кушње зла,...
 • Обожаватељка (2017)

  денес
  image
  La Fan tells the story of a comic, cheerful and humble woman who is a fan of a famous tv actor and by a twist of fate, she will come unexpectedly into his life...
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.