рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9.22/10
(63 гласови)

Рејхан е селска девојка, скромна, љубезна и грижлива, која ветува дека ќе се омажи за син на стар семеен пријател на Хикмет, откако ќе ја открие завршната фаза на најтешката болест. Хикмет е загрижен дека ќе биде со богатството на своето семејство ако му се препушти на неговиот несериозен син и алчна сопруга чија единствена грижа е да го консолидира своето место меѓу високото општество во Истанбул. Синот Емир е бунтовник кој претпочита авантури и троши тешко заработени пари на неговиот татко отколку да работи во семеен бизнис. Тој се согласува на бракот, но се заколнува дека тоа ќе го направи животот на Реџан несреќен. Планираното станува тешко да се спроведе откако мрежата на околности оди во сосема спротивна насока.

Се прикажува на каналите:

Kanal5  

Беше на каналите:

OBN  

Следна епизода:

денес
16:40
Ветување, премиера
Утре
16:40
Ветување, премиера
петок
16:40
Ветување, премиера
ПРЕПОРАКИ
 • Империја (2015)

  среда
  image
  Империј је снажна, секси серија из радионице за Осцар номинираног Лееја Даниелса (Батлер, Прециоус) и добитника награде Еммy Даннyја Стронга (Батлер, Промјена...
 • Џејмстаун (2017)

  среда
  image
  Радња је смештена 17. век и прати прве енглеске досељенике који оснивају своју заједницу у Новом свету. Година је 1619. У Вирџинији, потпуно удаљена и осамљена,...
 • Деграси: Следеќа генерација (2001)

  среда
  image
  Деграсси: Тхе Неxт Генератион канадска је тинејџерска серија смјештена у свијет који су осмислили Линда Сцхуyлер и Кит Хоод 1979. године. То је четврта серија у...
 • Карма (2009)

  среда
  image
  Грчка серија која нуди нежну и искрену причу. Заплете гради на везама меѓу људима, а судбина је главно питање којим се бави. Ипак, теме које дотиче су бројне. Шта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.