ФИЛМОВИ Страница 1

 • Револуционерен пат

  недела

  4.12.22

  21:45

  Револуционерен пат

  Revolutionary Road (2008)

  Едни сопруг и сопруга, во предградијата на Конектикат, во 1950-те, незадоволни од животот, се селат во Франција, а нивната врска преминува во бескраен циклус на карања, љубомора и меѓусебни обвинувања. Адаптација на...

 • Божиќно спашавање животињског азила

  недела

  4.12.22

  22:00

  Божиќно спашавање животињског азила

  Puppy Love for Christmas (2021)

  Анние посјеќује обитељ за Божиќ те одлучује спасити локално склониште за животиње заједно с Дyланом, својим старим непријатељем из школе.

 • Безгранично

  недела

  4.12.22

  22:05

  Безгранично

  Limitless (2011)

  Шта ако би нека пилула могла да вас учини богатим и моќним? Еди (Бредли Купер) је сиромашни писац из Њујорка, све док не доѓе у посед дизајниране дроге помоќу које може да искористи потпуни капацитет свог мозга....

 • Мерка на одмаздата

  недела

  4.12.22

  22:15

  Мерка на одмаздата

  44 Inch Chest (2009)

  Колин е скршен поради веста за неверството на неговата сопруга, а неговите пријатели решаваат да му помогнат. Тие го киднапираат младиот љубовник и го држат во заробеништво за Колин да си ја поврати машкоста преку...

 • Опаѓање

  недела

  4.12.22

  22:15

  Опаѓање

 • Обвинет без докази

  недела

  4.12.22

  22:15

  Обвинет без докази

  Guilty by Suspicion (1991)

  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и се соочува со бројни предизвици.

 • Пердуви

  недела

  4.12.22

  22:20

  Пердуви

  Feathers (2021)

  Кога еден магичен трик ќе тргне наопаку на детска роденденска забава, авторитативниот татко на семејството се претвора во кокошка. Лавина од случајни апсурди ги снаоѓа сите; мајката, чиј секојдневен живот бил посветен...

 • Џејк на квадрат

  недела

  4.12.22

  22:30

  Џејк на квадрат

  Jake Squared (2013)

  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.

 • Дивеење: Четворка

  недела

  4.12.22

  23:05

  Дивеење: Четворка

  Wild Things: Foursome (2010)

  Син убијенога хотелског милијунаша уплетен је у игру завоѓења и убојства након развратне ноќи проведене с три прелијепе жене. Сљедеќи нецензурирани наставак франшизе „Дивља игра”! Када син имуќног женскара погине у...

 • Милоста на Ѓаволот

  недела

  4.12.22

  23:05

  Милоста на Ѓаволот

  The Devil's Mercy (2008)

  Бет и Мет Винтерс ќе купат нова куќа во Конектикат за неверојатно ниска цена. Но нивниот син ќе одбие да живее таму, тврдејќи дека во куќата живеат чудовишта. И покрај противењата на синот, тие ќе се вселат во куќата,...

 • Мистерии од крстозборот 4

  недела

  4.12.22

  23:05

  Мистерии од крстозборот 4

  Crossword Mysteries: Terminal Descent (2021)

  Откако волонтира да учествува во натпревар за решавање крстозбори со новиот суперкомпјутер, уредничката на крстозбори Тес Харпер е вовлечена во истрагата на бизарното убиство на еден технолошки директор. Играат Лејси...

 • Изгубениот град

  недела

  4.12.22

  23:05

  Изгубениот град

  The Lost City (2022)

  Брилијантната, но повлечена авторка Лорета Сејџ (Сандра Булок) ја минува својата кариера пишувајќи за егзотични места во нејзините популарни романтично-авантуристички романи со згодниот модел од насловната страница...

 • Игран филм

  недела

  4.12.22

  23:10

  Игран филм

 • Пол

  недела

  4.12.22

  23:20

  Пол

  Paul (2011)

  Два британска залуѓеника за научну фантастику учествују у меѓупланетарној авантури после сусрета с ванземаљцем. Последњих шездесет година, ванземаљац Пол је провео у тајној војној бази. Из непознатих разлога,...

 • Игран филм

  недела

  4.12.22

  23:20

  Игран филм

Почеток « 1 2 3 ... 68 69 70 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.