СОДРЖИНА

Овој документарен филм ја осветлува сегашната напната политичка реалност преку истражување на историските предизвици на минатото како што се: женските права на глас, Мекартизмот, како и битката за Законот за човекови права во 1960-тите.
„Душата на Америка“, документарен филм заснован врз бестселерот од 2018 г. на Џон Мичам, ја осветлува сегашната напната политичка реалност преку истражување на историските предизвици на минатото како што се: женските права на глас, затворањето на Американците со јапонско потекло, Мекартизмот, како и битката за Законот за човекови права во 1960-тите. Сето тоа беа случаи во кои “нашите подобри ангели“ се бореа против силите на омразата и поделбите коишто се теми кои одново се повторуваат во американскиот живот.

Слики

Душата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на АмерикаДушата на Америка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Betting on Zero (2016)

  вторник
  image
  Writer/director Ted Braun follows controversial hedge fund titan Bill Ackman as he puts a billion dollars on the line in his crusade to expose Herbalife as the...
 • County Jail: Oakland (2009)

  вторник
  image
 • Џиновска лигња људождер (2013)

  среда
  image
  Од риболоваца које је убила прождрљива лигња до морнара који су били сведоци постојања чудовишта епских размера, ове приче показују да је митско биќе Кракен...
 • Изгубената викиншка армија (2019)

  среда
  image
  Пред 40 години, во англиско село бил откриена масовна гробница. Никој не знаел кои се закопаните, но сега биоархеологот Кет Џарман мисли дека се работи за коските...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.