СОДРЖИНА

Лола, 18-годишна трансродна девојка, е шокирана од ненадејната смрт на мајка и. Почитувајќи ги последните желби на нејзината мајка, Лола и татко и, кои вечно се во конфликт, одат на патување се до белгискиот брег.
Токму кога Лола, 18-годишна трансродна девојка, дознава дека конечно може да има операција, починува нејзината мајка, која е нејзина единствена финансиска поддршка. Почитувајќи ги последните желби на нејзината мајка, Лола и татко и, кои вечно се во конфликт и не се виделе две години, одат на патување се до белгискиот брег. Тие откриваат дека резултатот на патувањето можеби нема да биде таков каков што очекувале тие...

Слики

ЛолаЛолаЛолаЛолаЛолаЛола

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.