poster

Жене војника

Military Wives (2019)

комедија, драма, музика | Обединетото Кралство
Режисер: Peter Cattaneo
CineStar TV2 | 17.7.22 | 16:20

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Надахњујуќа прича о пријатељству, љубави и подршци ‘код куќе’. Група жена чији партнери служе у Авганистану окупљају се и чине први хор жена војника, меѓусобно се помажуќи кроз неке од најтежих тренутака у животу и постају медијска сензација и глобални покрет.

Слики

Жене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војникаЖене војника

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.