poster

Балон

Ballon (2018)

драма, историски, трилер | Германија, Франција, САД
Режисер: Michael Herbig

рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 9/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги наоѓа трагите од овој обид за бегство и веднаш почнува со истрага...
Туринген, летото 1979 година. Семејствата Штрелзик и Вецел работат на многу опасен план повеќе од две години: тие сакаат да побегнат од Источна Германија во балон на топол воздух што самите го прават. Но балонот паѓа токму пред границата со Западна Германија. Службата „Штази“ наоѓа траги од обидот за бегство и веднаш започнува со истрага, додека двете семејства се принудени, под огромен временски притисок, да направат нов балон за бегство. „Штази“ се доближува сè повеќе секој ден, со што започнува напната трка со времето...

Слики

БалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалонБалон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замокот (2020)

  денес
  image
  Моника, 13-годишна литванска пејачка, доаѓа во Даблин со нејзината мајка пијанистка и заборавната баба. Кога мајка ѝ ја продава нивната клавијатура, Моника одбива...
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
 • Семејството Лифхебер (2019)

  денес
  image
  Врските помеѓу четирите возрасни деца на семејството Лифхебер се ставени на тест кога се дознава дека татко им ја криел својата болест. Тие треба да се соочат...
 • Убиството на двајцата љубовници (2020)

  денес
  image
  Филмот го следи Дејвид кој очајно се обидува да го зачува своето шестчлено семејство во текот на разводот со сопругата Ники. Тие двајцата се согласуваат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.