Оценка на корисникот: 8.1/10
(283 гласови)

СОДРЖИНА

Гоњен разузданим либидом, вискијем и огромним дозама дрога, Томпсон је био прави новинар слободњак који није имао поштовања ни према једној од "светих крава".
Овај документарни филм бави се догаѓајима од 1965. до 1975. године, са досад невиѓеним снимцима и деловима необјављених рукописа.

Слики

Живот и дело Хантера Томпсона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ејми (2015)

  image
  Филмот содржи досега невидени архивски снимки и ја раскажува нејзината трагична приказна со нејзини зборови. Ејми Вајнхаус почина на 27-годишна возраст, на 27...
 • Џастин Бибер: Верувај (2013)

  image
  Животот на Џастин Бибер на сцената и зад неа, за време на неговиот подем кон ѕвездите. Овој неверојатен филм ќе ви даде интимен поглед на турнејата Believe на...
 • CSNY/Déjà Vu (2008)

  image
  The war in Iraq is the backdrop as the Crosby, Stills, Nash, and Young "Freedom of Speech Tour" crisscrosses North America. Echoes of Vietnam-era anti-war...
 • Роберт Митцхум, злочести дечко Холлywоода (2017)

  image
  Роберт Митцхум је био најимпресивнији идол златног доба Холлywоода. Флагрантно је кршио правила немилосрдне, савршено регулиране филмске индустрије, газеќи њезине...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.