Содржина

Амерички каратисти припремају се за турнир против корејских таекwондо бораца. Тензије су велике од почетка, како због ултракратког рока за припрему, тако због освете коју планира један од Американаца. Тренер Цоузо (Јамес Еарл Јонес) покушава припремити новооформљени тим, али се тај задатак чини готово немогуќим, а преке и необуздане карактеристике каратиста показују се скоро непремостивом препреком. Меѓутим, храбри спортисти ипак схватају како морају сараѓивати и заборавити личне проблеме ако желе однети победу. Тако се Алеx (Ериц Робертс) враќа у спорт након дуготрајне паузе због повреде, а Томмy (Пхиллип Рхее) жели осветити смрт брата који је преминуо након прошлог турнира у Кореји...

Слики

Најбољи од најбољихНајбољи од најбољих

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Обожавателот (1996)

  image
  Познат бејзбол играч станува нездрав фокус на еден несреќен продавач.
 • Били Лин: Патот на јунакот (2016)

  image
  Двократниот добитник на „Оскар, Анг Ли ни го прикажува ова неверојатно искуство преку филмот заснован на популарен роман. Филмот е раскажан од гледната точка на...
 • Денови на гром (1990)

  image
  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.
 • Падот на Белата куќа (2013)

  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.