poster

Успон Катарине Велике

The Rise of Catherine the Great (1934)

биографија, драма, историски | Обединетото Кралство
Режисер: Paul Czinner, Alexander Korda

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џеки (2016)

  image
  Биографска прича о Јацкие Кеннедy, удовици америчког председника Јохна Ф. Кеннедyја, након његовог убиства. Након убиства америчког председника Јохна Ф....
 • Викторија и Абдул (2017)

  image
  Невероватна истинита прича о неочекиваном пријатељству у позним годинама владавине краљице Викторије. Кад Абдул Карим, млади службеник, допутује из Индије да би...
 • Збогум Бафана (2007)

  image
  Џејмс Грегори некогаш живеел на фарма и бил пријател со младиот домородец Бафана, па дури имале и заедничка фотографија. Но, сето тоа е минато, и по многу години...
 • Кралица (2006)

  image
  Добитничката на „Оскар“ за најдобра женска улога, Хелен Мирен носи магична изведба во „Кралица“, провокативна приказна зад една од најјавните трагедии на нашето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.