СОДРЖИНА

Ромул и Рем, двајца овчари и лојални браќа, учествуваат во патешествие кое едниот ќе го доведе до тоа да биде основач на една од најголемите нации. Но судбината на избраниот ќе исчезне кога ќе си го убие сопствениот брат.
Ромул и Рем се 18-годишни близнаци кои како овчари живеат мирно близу до реката Тибар. Убеден дека е поголем од Божјата волја, Рем верува дека тој треба да стане крал на градот кој ќе го основа заедно со брат му. Но нивната трагична судбина веќе е напишана... Ова неверојатно патешествие ќе ги доведе двајцата браќа до создавање на една од најголемите светски империи, Рим.

Слики

Првиот кралПрвиот кралПрвиот кралПрвиот крал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.