СОДРЖИНА

На првиот летен ден, Клер Дарлинг се буди убедена дека го живее последниот ден. Тогаш таа одлучува да си ја испразни куќата и да ги продаде сите омилени работи. Ова лудило ја враќа назад Мери, нејзината ќерка, која не ја видела 20 г.
Еден прекрасен и сончев прв летен ден, повлечената милионерка Клер Дарлинг (Кетрин Денев) одлучува да се ослободи од сиот свој имот. Таа ги положува сите свои омилени предмети во дворот на нејзината куќа и ги става на продажба. Додека еден куп љубопитни набљудувачи и опортунистички соседи се тепаат за неверојатно потценетите антиквитети, секој од тие предмети побудува сеќавања за трагичниот и колоритен живот на Клер Дарлинг. Предупредена од нејзините пријатели од детството, Мари Дарлинг (Кјара Мастројани), отуѓената ќерка на Клер, е принудена да се врати во семејната куќа за да ја спречи продажбата и да ја открие причината за ексцентричната одлука на мајка си.

Слики

Клер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер Дарлинг

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Црниот лебед (2010)

  вторник
  image
  „Црниот лебед“ ја прикажува приказната за Нина (Натали Портман), балерина во њујоршка балетска компанија, чиј живот, како и на сите оние од нејзината професија,...
 • Вдиши длабоко (2013)

  вторник
  image
  Софи е студент на размена, којашто ќе допатува во САД и ќе се смести во семејството на еден професот по музика. Тој ќе и дава часови по пијано, но неговиот...
 • Медуза (2007)

  вторник
  image
  Приказна за три жени во современиот Тел Авив, чии што животи се испреплетуваат. Батја, келнерка по свадби, ќе најде немо дете во морето. Керен, невестата на чија...
 • Добриот пастир (2006)

  вторник
  image
  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.