СОДРЖИНА

На првиот летен ден, Клер Дарлинг се буди убедена дека го живее последниот ден. Тогаш таа одлучува да си ја испразни куќата и да ги продаде сите омилени работи. Ова лудило ја враќа назад Мери, нејзината ќерка, која не ја видела 20 г.
Еден прекрасен и сончев прв летен ден, повлечената милионерка Клер Дарлинг (Кетрин Денев) одлучува да се ослободи од сиот свој имот. Таа ги положува сите свои омилени предмети во дворот на нејзината куќа и ги става на продажба. Додека еден куп љубопитни набљудувачи и опортунистички соседи се тепаат за неверојатно потценетите антиквитети, секој од тие предмети побудува сеќавања за трагичниот и колоритен живот на Клер Дарлинг. Предупредена од нејзините пријатели од детството, Мари Дарлинг (Кјара Мастројани), отуѓената ќерка на Клер, е принудена да се врати во семејната куќа за да ја спречи продажбата и да ја открие причината за ексцентричната одлука на мајка си.

Слики

Клер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер ДарлингКлер Дарлинг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Принцот на плимата (1991)

  денес
  image
  Една њујоршка психијатарка која лекува емоционално уплашена жена, започнува дискусија за нејзиното проблематично минато во Јужна Каролина со нејзиниот брат...
 • О љубави и лажи (2019)

  денес
  image
  Dirljiva i uzbudljiva priča o bezgraničnoj snazi dečje ljubavi. Dvanaestogodišnji Teo (Maleaume Paquin) zvezda je lokalnog fudbalskog kluba i sanja da će jednog...
 • Сињи галеб (1953)

  денес
  image
  Dečak Ive sa prijateljima je isplovio na more, kako bi, zaradio neke pare i otplatio dugove u koje mu je zapao otac. Družina naziva brod "Sinji galeb", ali posle...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.