СОДРЖИНА

Чарли е човек кој ги изгубил жената и децата во нападите од 11 септември во Њујорк. Тој го среќава својот цимер од факултет, Алан. Обновеното пријателство изгледа може да му помогне на Чарли да се справи со својата тага.
Кога кулите близначки паднаа на тоа судбоносно утро во 2001 година, Чарли Финман изгуби сè за што живеел. Поминуваат пет години откако Чарли го изгубил своето семејство, а сега порано успешниот и дружељубив човек се претвора во повлечена сенка на тоа што бил. Кога судбината повторно ги спојува Чарли и неговиот поранешен цимер од факултет, Алан Џонсон, на еден уличен агол во Менхетен, Алан е шокиран кога гледа колку е пропаднат неговиот стар пријател. Иако на површината изгледа дека Алан има сè, семејството и кариерата силно го притискаат успешниот забар и нов татко. Во клучниот момент кога Чарли и Алан имаат потреба од пријател кој ќе им помогне да ги пребродат навидум нерешливите предизвици со кои се соочуваат во животот, моќта на обновеното пријателство се покажува како спасот кој е потребен за да тргнат кон иднината со надеж и оптимизам.

Слики

Празен градПразен градПразен градПразен градПразен градПразен градПразен градПразен градПразен градПразен град

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свога тела господар (1957)

  денес
  image
  Драма с елементима комедије. Сеоска дјевојка Рожа (М. Кохн) није претјерано лијепа, а како је још уз то и шепава тешко ќе наќи мужа. У сусједном селу живи...
 • Еднаш (2007)

  денес
  image
  Во една судбинска ноќ на тивка улица во Даблин, две изгубени души се среќаваат. Уличен музичар со скршено срце (Глен Хансард), кој жали за својата изгубена љубов...
 • Разделени сестри (2020)

  денес
  image
  Ројда, германски војник со курдски корени која живее во Германија од детството, волонтира за мисија да ги тренира женските курдски војници во Ирак за да се борат...
 • Тристана (1970)

  денес
  image
  Толедо, тридесете године прошлога века. Када јој буде умрла мајка, млада Тристана поверена је дон Лопеу Гариду, имуќном буржују који ужива велики углед меѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.