poster

Одсјаји у златном оку

Reflections in a Golden Eye (1967)

Режисер: John Huston

рејтинг: 6.7/10

Содржина

Изврстан филм Јохна Хустона, који савршено преноси клаустрофобију, фрустрације и депресивност својих ликова, чинеќи од ове психолошке драме без пуно радње, изнимно напет и необичан филм, с дубином и увјерљивошќу пренијевши фарсично-екстравагантну тему кроз питку режију и одличне глумачке изведбе.

Слики

Одсјаји у златном оку

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Внимавај што посакуваш (2015)

  image
  Неискусен млад човек се впушта во афера со сопругата на богат банкар. Наскоро тој се вплеткува во неочекуван скандал со сомнителна смрт што може да го одведе во...
 • Asgjë nuk harrohet (1985)

  image
 • Sweetheart Con (2018)

  image
  Heartbroken over her parents' breakup and recovering from a car accident, Jane becomes increasingly suspicious of her mother's charming new boyfriend. Starring...
 • Бескрајна бура (2022)

  image
  Додека се искачува на планината Вашингтон во Њу Хемпшир, искусна алпинистка (Наоми Вотс) одлучува да се врати назад пред да стигне до врвот зашто се приближува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.