СОДРЖИНА

Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот милијардер Хауард Хјуз (Ворен Бити) за кого и работат.
Во Холивуд во 1958 година, убавицата, композиторка и посветена баптистка од мал град, Марла Мабри (Колинс), потпишува договор со злогласниот Хауард Хјуз (Бити) и пристигнува во Лос Анџелес. На аеродромот таа го запознава својот возач Френк Форбс (Еренрајх), кој е свршен со својата школска симпатија и е длабоко религиозен методист. Привлечноста која веднаш се развива помеѓу нив не само што ги става на испит нивните верски уверувања туку е и во спротивност со главното правило на Хјуз, а тоа е на вработените да не им биде дозволено да имаат какви било врски со актерките. Однесувањето на Хјуз е спротивставено со тоа на Марла и Френк, па кога влегуваат во овој бизарен свет, нивните вредности и нивните животи почнуваат да се менуваат.

Слики

Правилата не важатПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важатNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важатПравилата не важат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  понеделник
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  понеделник
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  понеделник
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  понеделник
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.