poster

Curious George Swings Into Spring

Curious George Swings Into Spring (2013)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

In the middle of spring cleaning at the apartment building, some pipes burst, so the Doorman must send a reluctant Hundley off the country with George and the Man in the Big Yellow Hat. Hundley is forlorn, so George decides the mutt needs a case of spring fever. Try as George might, he doesn't succeed in infecting his friend. As a big day of hot-air balloon races arrives, Hundley discovers his roots, and it just might lead to his having a good time in spite of being homesick.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алвин и верверичките: Големото патешествие (2015)

  вторник
  image
  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат...
 • Опаку наопаку (2015)

  денес
  image
  Растењето знае да биде тешко, па тоа не е исклучок ни за Рајли, која се преселува од Средниот Запад кога нејзиниот татко наоѓа нова работа во Сан Франциско. Како...
 • Мали весељак: Брод спасилац (2017)

  денес
  image
  После храбре мисије спасавања у олујним временским приликама, млади спасилачки чамац Елијас позван је да преѓе да ради у Велику луку. Узбуѓено прихвата и напушта...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.