Содржина

Кога студентите на елитното училиште за обука на пилоти на борбени авиони се натпреваруваат кој ќе биде најдобар, еден смел млад пилот (Том Круз) од својата инструкторка (Кели Мекџилис) учи некои работи што не се учат на час.
Пит Мичел (Том Круз) со прекар "Маверик" е смел пилот на воен авион и е примен во елитното училиште за пилоти, познато како "Топ ган". Таму тој се натпреварува со најдобрите и ќе ги запознае инструкторката по астрофизика Чарли (Кели Мекџилис), како и брилијантниот колега „Ајсмен“ (Вал Килмер) со кого ќе почне да се натпреварува уште од самиот почеток. Маверик го прогонува таинствената смрт на татко му, па ќе мора да ја потисне својата дива природа за да ги освои трофејот на „Топ ган“, како и девојката.

Слики

Топ ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ганТоп ган

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.