Содржина

Откако го губи својот екипаж во една фатална сообраќајка, легендарниот спасувач Бен Рендал (Кевин Костнер) е испратен да предава во рамките на програмата за обука на елитни спасувачи. Справувајќи се со загубата на своите колеги, тој се преокупира со предавањата, при што радикално ја менува програмата со своите необични методи на предавање. Додека се наоѓа таму, тој го запознава арогантниот млад пливачки шампион Фишер (Ештон Качер) кој сака да стане најдобриот спасувач. За време на тренингот Рендал помага да се оформи карактерот на Џејк, комбинирајќи го неговиот талент со срцето и посветеноста кои се потребни да ги има еден спасувач. По дипломирањето, Џејк го следи Рендал во Кодијак, Алјаска, каде што се соочуваат со опасностите на Беринговото Море. Во својата прва соло спасувачка мисија, Џејк од Рендал од прва рака го дознава вистинското значење на херојството и пожртвуваноста кое е одразено во мотото на спасувачите... „За другите да живеат!

Слики

ЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧуварЧувар

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.