рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(25 гласови)

Содржина

Спојувајќи ги Џенифер Анистон, Кејт Хадсон и Џулија Робертс заедно со Џејсон Судеикис, оваа комедија нѐ кани на многу смеа, солзи и љубов додека три генерации се спојуваат во недела која завршува со Денот на мајката.
„Денот на мајката“ е најновата комедија со ѕвездена актерска екипа, од режисерот Гери Маршал („Убава жена“, „Денот на вљубените“). Спојувајќи ги Џенифер Анистон, Кејт Хадсон и Џулија Робертс заедно со Џејсон Судеикис, овој филм им оддава почит на мајките насекаде. Оваа комедија нѐ кани на многу смеа, солзи и љубов додека три генерации се спојуваат во недела која завршува со Денот на мајката.

Слики

Ден на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајкатаДен на мајката

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Хвала за дељење (2012)

  image
  Романтична комедија која спаја троје људи који се труде суочити са изазовним и често конфузним свијетом у којем живе. Сви се они носе са заједнчким демоном а то...
 • Судија Прист (1934)

  image
  Самопрокламовани "судија" Вилиам "Били" Прист из Кентакија, председава у судском предмету у коме се суди одметнику који је неправедно оптужен за убиство.
 • Добрата девојка (2002)

  image
  Млада жена во брак чиј обичен живот се менува на лошо кога ќе започне страсна и недозволена афера со чудно момче вработено во дисконт кое мисли дека е Холден...
 • Романса од роман (2011)

  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.