СОДРЖИНА

Бyрдие (Кирстие Аллеy) је све ближе педесетој и фрустрирају је млади шефови који игнорирају њезине идеје. Унаточ труду, Бyрдие се не може остварити као списатељица. Потом осмисли савршен план како ќе спасити своју каријеру уз помоќ двадесетогодишњег неќака Неила (Ериц Цхристиан Олсен)...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ирма Веп (1996)

  image
  Кога неуспешен режисер одлучува да направи римејк од немиот серијал „Вампири“, тој ѝ дава улога на акциона хероина од Хонг Конг која не зборува француски. На...
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
 • Пет (2011)

  image
  Антологија на пет кратки филмови за влијанието на ракот на дојка врз животите на луѓето. Петмина брилијантни уметници ги здружуваат силите против ракот на дојка...
 • Човекот-птица (2014)

  image
  Еден актер чија кариера е во опаѓање, а е познат по улогата на еден популарен суперхерој, се обидува да си ја врати славата преку бродвејска претстава....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.