рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

Содржина

Лука е млад човек со аутизам, за кого се грижат баба му и дедо му. Тој е фрлен во свет кој не очекува ништо од него. Но, Лука е во потрага по работа и по вистинска љубов, а неуспехот не му е прифатлив.
25-годишниот Лука е аутистичен и живее заштитен живот со баба му и дедо му. Но, неговиот свет одеднаш се превртува наопаку кога баба му умира, а тој е присилен да живее со своите дисфункционални роднини кои немаат трпение за него и за неговиот сенилен дедо, кого набргу присилно го праќаат во дом за старци. Лука останува со зборовите на дедо му во глава: "Вработи се. Најди си девојка. Живеј си го животот. Биди маж!" Првпат во својот живот Лука има мисија. Тој ќе тргне во авантура.

Слики

Приказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за ЛукаПриказната за Лука

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Маратонците го трчаат почесниот круг (1982)

  image
  Семејството Топаловиќ има погребален бизнис, меѓу две војни и две семејства. Aмериканско гангстерство на балкански начин во легендарната црна комедија.
 • Добри дечки (2016)

  image
  Четворица средношколци сфаќаат дека погрешиле што прескокнале некои искуства кои се типични за нивната возраст. Решаваат да дадат сѐ од себе за повеќе да не ги...
 • Падот на Игби (2002)

  image
  Игби Слокумб е бунтовно и саркастично 17-годишно момче кое е во војна со наследените привилегии во кои бил роден. Тој има татко шизофреничар и себична мајка, како...
 • Адаптација (2002)

  image
  "Почео сам да верујем да је разлог због чега је важно да у нешто страсно верујете, у томе да тиме смањујете свет на меру у којој се њиме лакше управља", каже...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.