СОДРЖИНА

Што се случува кога една млада жена со гранично нарушување на личноста добива на лотарија? Во случајот на Алис Клиг (Кристен Виг), таа се откажува од лекарствата и си купува сопствено ток-шоу. Инспирирана од бесмртната Опра, таа своите лични проблеми ги претставува и како еден вид егзибиционизам, а и како платформа за споделување на нејзините чудни ставови за секакви можни работи, од исхраната до врските, па сѐ до евтаназијата на домашните миленици.

Слики

Добро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во менеДобро дојдовте во мене

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Франс (2021)

  image
  Полн со апсурден хумор, новиот филм на Бруно Думонт покажува колку брзо некој може да пропадне во бездната - и да излезе од неа уште посилен. Париз: славната...
 • Кафа у Берлину (2012)

  image
  Пропали студент права Нико налази се на животном раскрижју без идеје камо кренути и што би сам са собом. Препушта се дневној стихији која га води на разна мјеста...
 • Велико наследство (2013)

  image
  Бен Бејкер је инфантилан човек који живи на каучу свог пријатеља и конзумира марихуану. Пријатељ, Стив Далас, је умерено успешан телевизијски метеоролог који живи...
 • Џејк на квадрат (2013)

  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.