poster

BUDUĆNOST U DLANU

The Simian line (2000)

драма | САД
Режисер: Linda Yellen

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.5/10

СОДРЖИНА

Једне вечери у листопаду, Катхерине (Лyнн Редграве) средњовјечна разведена жена и њезин млади дечко Рицк (Харрy Цонницк, Јр.), позову два пара Марту (Моница Кеена) и Биллyја те (Дyлан Бруно) Сандру (Циндy Цраwфорд) и Паула (Јамеy Схеридан) да им се придруже на вечери. Атмосфера је одлична све док Рицкова гошќа Арнита (Тyне Далy), необична видовњакиња не поремети парове предвиѓањем да ќе се један пар до краја године разиќи...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вагон Ли (1976)

  среда
  image
  Стицајем околности у купеу спаваќих кола наѓу се мускарац и жена среѓених породичних прилика. Овај контакт двоје непознатих људи, који ќе трајати колико и њихово...
 • Сваког дана (2018)

  среда
  image
  Филм базиран на бестселеру Дејвида Левитана, упознаје нас са Ријанон (Ангури Рајс), 16-годишњом девојком која се заљубљује у тајанствену душу по имену „А" која...
 • Торнадо (2009)

  среда
  image
  Пјер е депресивно момче кое сака да му помогне на Торнадо, емотивно нестабилен коњ. Кога Пјер ќе побара помош од шепотачите на коњи, тргнува на пат на исцелување...
 • Што знаеше Мејзи (2012)

  среда
  image
  Приказна за проблемите на едно мало девојче додека нејзините родители се борат за старателство. Филмот е раскажан низ очите на хероината на филмот, Мејзи, која се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.