poster

Këshilltarët

Këshilltarët (1979)

Драма, Bоени | Албанија
Режисер: Xhezair Dafa
Tring Shqip | денес | 20:57

рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Слики

Këshilltarët

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Nata e parë e lirisë (1984)

  image
 • The Discussion (1961)

  image
 • Sisters of War (2010)

  image
  An army nurse and a Catholic nun find their friendship and beliefs tested when Japanese forces arrive in Papua New Guinea.
 • Skëterrë '43 (1980)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.