poster

Црна Далија

The Black Dahlia (2006)

Трилер, Драма, Криминал, Mистерија | САД, Германија, Обединетото Кралство, Израел, Бугарија, Франција
Режисер: Brian De Palma

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(32 гласови)

Содржина

1946 г., поранешните боксери Двајт „Баки“ Блајкерт и Ли Бленчард се полицајци во Лос Анџелес. Баки станува близок пријател со Ли и со неговата девојка Кеј Лејк, и се случува љубовен триаголник. Кога ќе го пронајдат осакатеното тело на младата глумица Елизабет Шорт, Ли станува опседнат со решавање на случајот кој медиумите го нарекуваат „Црната Далија“. Во меѓувреме истрагата го води Баки до Медлин Линскот, ќерка на моќен и богат градежник. Во светот на корупција и лаги, Баки открива скриени вистини.

Слики

Црна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна ДалијаЦрна Далија

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.