Слики

Колос са РодосаКолос са РодосаКолос са РодосаКолос са РодосаКолос са РодосаКолос са РодосаКолос са Родоса

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Големото бегство (1963)

  image
  Во 1943 година Германците го отвориле кампот за затвореници Сталаг Луфт Норт, направен да ги задржи највештите бегачи од затвор. Сепак, нацистите несвесно го...
 • Неславни копилиња (2009)

  image
  Една група искусни американски убијци на нацисти ги демне своите жртви во окупирана Франција, а една Еврејка, сопственичка на кино, планира да ги убие врвните...
 • Престапникот Моран (1980)

  image
  Вистинита приказна која се одвива во Јужна Африка за време на Бурските војни (1899-1902). Тројца австралиски офицери се на суд за убивање затвореници со цел да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.