poster

Zonja nga qyteti

Zonja nga qyteti (1976)

Режисер: Piro Milkani
Tring Shqip | денес | 18:12

рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 10/10
(27 гласови)

Содржина

It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother (Ollga) will try everything to marry her with a man who comes from the city.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Малиот Менхетн (2005)

  image
  Десетгодишно момче и 11-годишна девојче наоѓаат љубов во Њујорк.
 • Љубав у преводу (2021)

  image
  Џули, студентка по лингвистика, знае да ги зборува речиси сите јазици што можете да ги замислите. Работите се превртуваат наопаку за Џули кога згодниот Ден ја...
 • Какав је окус романце (2012)

  image
  Сарах Wестброок (Т. Поло) даровита је, образована и врсна кухарица, власница и цхеф свог малог али отмјеног ресторана француске хране, што је био њезин животни...
 • Чувар На Зоолошка Градина (2011)

  image
  Група животни од зоолошка градина одлучуваат да го прекршат кодексот на молчење за да му помогнат на нивниот симпатичен чувар да пронајде љубов, а притоа да не...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.