poster

Дете 44

Child 44 (2015)

Криминал, Трилер, Драма, Историски, Mистерија | Република Чешка, Обединетото Кралство, САД, Руската Федерација, Романија
Режисер: Daniel Espinosa
CineStar Prem. 1 | 13.3.24 | 21:55

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(54 гласови)

Содржина

Прв дел од напнатата трилогија чие дејство е сместено во Советскиот Сојуз во 1952 година. Во време на најголема параноја, строг образовен систем и моќна улога на тајната полиција, безгрижното секојдневие на земјата што може да се пофали дека нема криминал, ќе биде потресено од крвавите злосторства на серискиот убиец познат како врколакот од Ростов.

Слики

Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44Дете 44

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Замена (2008)

  image
  Молитвите на една мајка за да ѝ се врати дома синот се остваруваат, но не поминува многу време и таа почнува да се сомнева дека вратеното момче е нејзиниот син....
 • Писател од сенка (2010)

  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • Девојка што ветува (2020)

  image
  Од Емералд Фенел („Убивањето на Ева“) доаѓа овој филм за одмазда награден со Оскар со Кери Малиган во главната улога. Сите велат дека Кејси (Малиган) е млада жена...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.