СОДРЖИНА

Нов поглед на првиот судски процес целосно пренесуван на телевизија, судењето на 21-годишната Памела Смарт, која беше обвинета за завера за убиство на нејзиниот сопруг во 1990 г. Филмот прикажува како медиумот влијаел врз судењето.
Нов поглед на првиот судски процес целосно пренесуван на телевизија, судењето на 21-годишната Памела Смарт, која беше обвинета за завера за убиство на нејзиниот сопруг во 1990 г. Како прво судење целосно прикажано на телевизија, тоа доведе до раѓањето на реалните ТВ-емисии. Филмот истражува како медиумската покриеност на приказната можела да влијае врз судењето и пресудата. Покрај интервјуата со адвокатите на обвинителството и на одбраната и со новинарите кои го покривале случајот во тоа време, филмот вклучува и изјави од пријателите и познајниците на Смарт, вклучително и од пријателите од детството и затворениците кои биле во затвор со неа, како и првото интервју по пуштањето од затвор со едно од момчињата осудени во случајот, како и ново интимно интервју со самата Смарт.

Слики

Сензационалното судење на Памела Смарт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Митот (2005)

  среда
  image
  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан...
 • Пет минарета у Неw Yорку (2010)

  среда
  image
  Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након...
 • Закон ќутања (1985)

  среда
  image
  Еди Кјузак је добар полицајац који има јако лош дан. Чикашки полицајац само што није ухватио чланове банде Луиса Камача, када чланови ривалске банде коју предводи...
 • Змајева оштрица (2015)

  среда
  image
  Најскупље кинеско остварење, чија је радња смештена у алтернативну историју у којој се Римско царство бори са кинеском династијом Хан због контроле Пута свиле....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.