Оценка на корисникот: 7.5/10
(192 гласови)

СОДРЖИНА

Питер Мекговен е срамежлив и тежок пушач што пати од несоница. Тој е драматург во Лос Анџелес со низа успеси по десет години неуспешни продукции. Мајката на неговата сопруга тоне во сенилност, непознат маж талка низ соседството тврдејќи дека е тој, соседите имаат ново куче што лае цела ноќ, неговата сопруга сака дете, а тој не: тој стана импотентен. Работи на нова претстава кога до нив се вселува самохрана мајка со осумгодишна ќерка. Неговата сопруга ги поканува на гости. Дали ова дете ќе ги поттикне неговите татковски чувства? Дали таа ќе му помогне да напише добри дијалози? А што е со неговиот двојник и кучето на соседите?

Слики

Како да се убие кучето на соседитеКако да се убие кучето на соседитеКако да се убие кучето на соседитеКако да се убие кучето на соседитеКако да се убие кучето на соседитеКако да се убие кучето на соседите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Trip to Spain (2017)

  image
  Due to the success of the first two trips to Northern England and Italy, the Guardian, this time in conjunction with the New York Times, asks Steve Coogan to...
 • Зовем се Јеррy (2009)

  image
  Јеррy Артхур (Д. Јонес) није човјек од пуно самопоуздања. Стога није необично да је врло лош у послу којим се бави: ради као агент продаје у једном од...
 • Семејството Тененбаум (2001)

  image
  Три возрасни личности, секој со сопствена генијалност, и нивната мајка живеат во семејниот дом. Таткото, Ројал, кој е нечесен лажго, ги напуштил многу одамна, па...
 • Виридиана (1961)

  image
  Филм прати живот младе свештенице Виридиане. Пре него што јој се буде дозволио да проѓе кроз последњи завет, од ње се тражи да посети свог ујака Дон Џејмија, који...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.