poster

Француски излез

French Exit (2020)

комедија, драма | Канада, Ирска, Обединетото Кралство
Режисер: Azazel Jacobs

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 4/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Осиромашената Франсис (Мишел Фајфер), дел од високо друштво на Менхетен, ги продава последните сопствености и одлучува да живее во Париз со бесцелниот син Малком (Лукас Хеџис) и мачка, можеби опседната од духот на починатиот маж.
“Мојот план беше да починам пред да ми снема пари”, вели 60-годишната осиромашена Френсис Прајс (Мишел Фајфер) која е член на високо друштво на Менхетен, но работите не оделе по нејзиниот план. Нејзиниот маж Френклин е починат пред 12 години и неговото големо наследство е потрошено, и таа ја продава последната нејзина сопственост и одлучува да живее анонимно во позајмен стан во Париз, придружена од нејзиниот бесцелен син Малколм (Лукас Хеџис) и мачка наречена Мал Френк – која можеби е опседната од духот на мртвиот маж на Франсис.

Слики

Француски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излезФранцуски излез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.