рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Задња је једнака као прва, неочекивана, зачуѓујуќа и неспретна. Стотину је прича о првој љубави, ово је прича о задњој.
О романси коју нитко није очекивао и никада се не би догодила да Хелена и Јаков нису скочили преко ограде балкона и као седамдесетогодишњи тинејџери побјегли у ноќ. Побјегли су из старачког дома.
И живот ќе одједном постати друкчији: аутом који не може у рикверц кренут ќе неутабаним стазама, бацит ќе мобителе у ријеку, послати свакодневицу кврагу и као бјегунци кренути у посљедњу авантуру.
Нису спавали три дана и три ноќи, а из даљине се чује грмљавина...

Слики

Ноќни бродовиНоќни бродовиНоќни бродовиНоќни бродови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ (1967)

  image
  Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ је српски филм снимљен 1967. године. Сврстава се у категорију филмова црног таласа. Обилује метафорама и асоцијацијама...
 • Романса од роман (2011)

  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
 • СЕКС И ПОЈАДОК (2005)

  image
  СЕКС И ПОЈАДОК ја истражува интимноста во животот на два парови, и открива што е потребно за да се постигне долгорочна унија, притоа одржувајќи здрава и...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.