poster

Малиот гениј

The Young and Prodigious T.S. Spivet (2013)

Режисер: Jean-Pierre Jeunet
CineStar TV2 | вторник | 16:05

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(27 гласови)

Содржина

Семејната драма „Малиот гениј“ на режисерот Жан Пјер Жене, со Хелена Бонам Картер во споредна улога, е снимена според популарниот дебитантски роман „Избраните дела на Т. С. Спивет“ на американскиот писател Рејф Ларсен. Тоа е приказна за бистриот 10-годишник Т. С. Спивет, талентиран пронаоѓач и страстен картограф кој добива вест дека освоил важна награда и дека треба да одржи говор во институтот Смитсонијан во Вашингтон. Од семејната фарма во Монтана тргнува на пат наоружан со телескопи и компаси...

Слики

Малиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот генијМалиот гениј

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • The Adventures of Huck Finn (1993)

  image
  Пустоловни филм за младе, адаптација романа Марка Тwаина о дјечаку Хуцку Финну (Елијах Wоод) који бјежи од куќе и креќе сплавом низ ријеку Миссиссиппи с одбјеглим...
 • Лов на дивјаци (2016)

  image
  Издадена е национална потера по бунтовно момче и неговиот чичко од семејството што го посвоило, исчезнати во дивината на Нов Зеланд.
 • Крици Африке (1949)

  image
  Абботт и Цостелло одлазе на сафари у Африку да траже дијаманте. На том путовању дешавају им се чудне и комичне ситуације: сусрет са слабовидим ловцем, гладним...
 • Големата кражба на Парсонс (2003)

  image
  Инспириран од вистински настани, филмот го следи Фил Кауфман кој максимално се труди на својот покоен пријател кантри музичарот Грем Парсонс, да му направи...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.