СОДРЖИНА

Овој документарец ги прикажува напорите на режисерот на „Тајсон“, Џејмс Тобек и на актерот Алек Болдвин да соберат финансии за потенцијален филм на минатогодишниот фестивал во Кан. Ова е единствен поглед зад сцената на овој фестивал.
Документарецот за Канскиот фестивал, „Заведени и напуштени“, ги комбинира актерската легенда Алек Болдвин со режисерот номиниран за „Оскар“, Џејмс Тобек („Тајсон“) додека се на макотрпно, но и урнебесно патување да соберат финансии за својот следен филм. Одејќи кај режисери, финансиери и големи актери, тие двајца ни даваат уникатен поглед зад сцената на најголемиот и најгламурозен светски филмски фестивал, прикажувајќи ни го слатко-горчливиот однос што го имаат филмските работници со Кан и со филмската индустрија. Во документарецот се појавуваат режисерите Мартин Скорсезе, Бернардо Бертолучи и Роман Полански, актерите Рајан Гослинг и Џесика Шастен, како и еден куп други познати луѓе од светот на филмот.

Слики

Заведени и напуштениЗаведени и напуштениЗаведени и напуштениЗаведени и напуштениЗаведени и напуштениЗаведени и напуштени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Доwн тхе Баррел (2007)

  денес
  image
  The essence of surfing is an elusive ideal. Part sport, part state-of-mind; an avenue for self-expression, a metaphor for freedom; a ritual, a competitive event,...
 • Куќа Штајнбренера (2010)

  денес
  image
  Редатељица Барбара Коппле, двострука добитница Осцара, камером је забиљежила повијесне тренутке, како за момчад, тако и за обитељи и њихове навијаче - од...
 • Фоур Даyс ин Оцтобер (2010)

  денес
  image
  Кад је вечер 16. листопада 2004. напокон завршила, Бамбиново проклетство и даље је дјеловало. Славна постава Yанкееја, предвоѓена Алеxом Родригуезом, Дереком...
 • Солеман (2015)

  денес
  image
  Sole Man offers a snap-shot into how America's playground sport became a sophisticated and increasingly soulless business. Meet Sonny Vaccaro, a true original,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.