рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Кога 30 и неколкугодишниот Џеси се враќа на својот матичен универзитет за забавата за пензионирањето на еден професор, тој се вљубува во студентката Зиби.
Џеси (сценаристот/режисер Џош Раднор) чувствува дека изборот му се стеснува откако му пропаѓа последната врска, а неговата работа почнува да го задушува. Но, кога неговиот поранешен универзитетски професор (Ричард Џенкинс) бара од Џеси да одржи говор на забавата за неговото пензионирање, сѐ поповлечениот 30 и неколкугодишник на тоа гледа како на шанса да се активира. Откако се враќа на својот матичен универзитет, на Џеси му наидуваат носталгични сеќавања. Подоцна, кога Џеси создава изненадувачка врска со згодната студентка Зиби (Елизабет Олсен), неговата животна енергија одеднаш се враќа и тој добива нов оптимизам за својата иднина.

Слики

Слободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметностиСлободни уметности

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Засекогаш млада (2014)

  image
  Меган минува низ средновечна криза. Работи на работа којашто е далеку под нејзините квалификации, а не сака да најде подобра. Нема мотивација да размислува за...
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • То си увек био ти (2021)

  image
  Долазак братовљеве заручнице квари Елизабетхине планове о зарукама, због чега почиње сумњати у своје животне одлуке.
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.